| PlasMatic a întrebat:

Intrebarea mea nu stiu daca are un raspuns sau definitie psihologica dar incerc. Nu imi gasesc locul, am 27 de ani si nu stiu cum sa fac sa merg cu viata pe o directie, ca de exemplu, as vrea sa fac cariera in domeniul in care lucrez, marti as vrea sa imi dedic tot timpul salii sa ma fac sportiv, miercuri mi-ar place sa ma fac afacerist. Acestea sunt doar exemple sa le intelegeti. Nu imi gasesc un stil de viata al meu, personalitatea mea mereu e alta. Sunt balanta. Nu reusesc sa gasesc un tel pe care sa lupt sa bat. Va rog ajutati-ma, dati un raspuns, ce sa fac, unde sa ma duc, cum sa fac sa-mi gasesc si eu locul? Doare cand nu reusesti si in fiecare zi vrei sa fii alta persoana si alt caracter.

Răspuns Câştigător
| RecKinul a răspuns:

Si eu am acelaşi caracter cam ca si time si am 35 ani. Tot la fel nu am fost hotarat să mă axez pe un singur domeniu şi m-am calificat in mai multe. Practic evoluez in continuare pe 3 sau 4 meserii odată. E foarte greu, dar cu cât stăpâneşti mai multe meserii cu atât ai mai mulţi clienţi? Aşa suntem unele persoane, nu ne putem axa doar pe o meserie şi învăţăm mai multe. Doar savanţii au caracterul nostru, ei stiu de toate din toate domeniile.