| vladmircea a întrebat:

La noi in Romania studentii la medicina pot trece intr-un an superior? si cum ar trebui sa se faca asta?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Evident ca, daca isi iau examenele si aduna suficiente credite, studentii unei facultati de medicina promoveaza anul universitar si trec intr-un an superior.

Cum intrebarea ta este ambigua, banuiesc ca vrei sa aflii daca, la medicina, se pot studia doi ani intr-unul singur. Raspunsul este, categoric, nu!
Nicaieri in lume medicina nu poate fi studiata la "fara frecventa " sau "la distanta " situatie care ar permite ca, intr-un an universitar, sa sustii examenele din anul urmator--- deci, sa faci doi ani intr-unul singur.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica tu vrei ca studentii sa repete anul la nesfarsit? Ca nu prea inteleg ce vrei sa spui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice facultate treci intr un an superios la sf celui de al doilea semestru

Răspuns utilizator avertizat
| Suleyman a răspuns:

Nu pot.

| IonescuAdriana78 a răspuns:

Nu cred ca se poate.