| aNNamariaa710 a întrebat:

Bună seara! Luni ma voi prezenta unui interviu la o patiserie în București, abia ce am împlinit 18 ani, nu am experienta în niciun domeniu, am ales acest job pentru ca am și un salariu bun și în ultima perioada am tot cautat job-uri, dar nu mi-a placut nimic, asa ca am ales asta, nu știu ce sa fac, eu de fel sunt și puțin anxioasa antisociala, ma gândesc ca poate nu ma descurc cu banii, nu că n-as sti matematica, dar fiind foarte timida, posibil să ma încurc cu banii, voi ce sfaturi îmi dați? Cum ar trebui sa abordez clienții? Cei cu experienta aștept comentarii cu toate detaliile posibile, fără hate, mulțumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„ luni ma voi prezenta unui interviu ca angajator la o patiserie în București,"
Angajatorul este cel cu care vei avea interviul, nu tu esti angajatorul.
Daca nu ti-a placut nimic pana acum, e posibil ca nici aici sa nu-ti placa.
Oricum, te vor invata ei ce trebuie sa faci. Daca vei fi selectata.

| aNNamariaa710 explică (pentru darrio2007):

Deștepți sunteți măilaughing) mulțumesc oricum laughing))))

suntserios
| suntserios a răspuns:

O să te învețe acolo cum sa procedezi. Îți iei un calculator dacă e neapărat nevoie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu te descurci cu banii nu te baga, ca pierzi si aduci de acasa bani sa acoperi lipsurile, si atunci nu cîstigi nimic din salariu muncesti degeaba ca sa platesti pagubele, cauta altceva care stii ca poti face daca ai anxietate frica panica, lucrul cu banii si cu oamenii nu sunt pentru tine, oamenii sunt nervosi si grabiti nu au timp sa stea dupa tine pana le dai restul la bani, plus trebuie sa faci inventarul la sirsitul saptaminii sau lunii sa vezi cîte produse de patiserie vinzi pe zi trebuie sa ai un caiet sa scrii cate merdenele vinzi cîti covrigi cîte placinte cu brinza sau cu dovleac vinzi, ori daca nu te pricepi vei pierde, iar colegele nu te pot ajuta nonstop, iti arata odata de doua ori ce ai de facut, dar daca nu bagi la cap pierzi. Mult succes maine la interviu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai 18 ani, esti foarte tanara, toti trebuie sa porneasca de undeva. E foarte bine ca vrei sa muncesti si nu-ti face griji ca nu te mananca nimeni. Ia acum o hartie si fa-ti niste calcule, vezi care e suma minima care ti-ar ajunge pe luna si la interviu daca ti se ofera mai putin ori negociezi ori te ridici si pleci. Cat despre job ul in sine, o sa inveti pe parcurs, dar nu te da de gol ca nu stii nimic. Tu sa mergi la interviu cu o atitudine increzatoare, in niciun caz sa nu ii spui ca nu stii nimic. Ii spui ca inveti repede, ca esti ambitioasa si lucruri de genul

| aNNamariaa710 explică (pentru Furnicuta000):

îți mulțumesc mult, prima care nu a dat cu hate, eu voiam ajutorul persoanelor care au experienta în domeniu, dar cu romani nu se poate, se iau de felul în care am scrissad