| Calinm22 a întrebat:

Bună seara, m-am angajat azi la glovo și aș dori să știu care sunt taxele, cât la % îmi ia glovo pe săptămână sau pe luna, ca să îmi pot face ai eu un calcul, am găsit pe net că cică se ia 10% din profit și mai era o parte unde scria "dar și cei 35% cas și cass, asta daca nu are cheltuieli care sa îi reducă profitul". Daca sa trage 45% mi se pare cam exagerat.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pai tu ai semnat contract fara sa-l citesti?
Oricum, este datoria firmei sa iti dea detaliile astea, deci suna-i.

| Calinm22 explică (pentru LPCTSTR):

Acuma m-am uitat la mail-ul de la glovo și scrie că ia 10% și 280 lei per raport, chestia asta chiar nu știu ce înseamnă "per raport"

| LPCTSTR a răspuns (pentru Calinm22):

Pai, suna-i si intreaba! E dreptul tau sa stii.