| UngureanuStelian02 a întrebat:

Bună seara! Mă poate ajuta cineva cu exemple de site-uri pentru piața de freelancing în România? În special ceea ce ține de redactare.

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Olx la jumate okazii
Nu prea sunt site-uri din astea in Ro

Dar ai putea sa postezi tu anunț pe olx ca execuți faci si dregi
Ca ești bun deștept frumos calificat
Că ai portofoliu de lucrări
Ca ai scrisori de recomandare
Ca te pricepi
Ca poti ajuta oamenii care au nevoie de...
Ca le stai la dispoziție cu următoarele servicii

Mai treci acolo si cuvinte cheie cum ar fi dactilografie
Dactilograf
Scriitor
Scriitoare
Scriu
Scris masina de scris. Bat la masina.
Redactez. Scriu poezii la cerere. Scriu texte. Pot ajuta la dactilografierea si redactarea cărților romanelor lucrărilor de diploma liciența

Sunt dispus la colaboră cu firme de contabilitate
Firme de introducere date
Pot scrie zile întregi 12 ore / zi
Acte. Va pot ajuta cu introducerea facturilor bonurilor fiscale in saga...

Mă pun la dispoziția dvs pentru a analiza dosare pentru arhivare
Sunt dispus sa refac dosare sa repar dosare
sa recondiționez cărți

Va pot ajuta cu digitalizarea scanarea OCR
Va pot transpne arhiva de dosare pe cd hdd stick dvd
Pot citi si pot scrie de pe foi in calculator computer

Va pot ajuta cu stocarea bazelor de date in format electronic.

Daca volumul birocrație hrațăgoraiei maculaturii va depășește aveti teancuri de dosare pâmă la tavan sunt dispus sa va dau o mână de ajutor
Pot face munca de analiza si structurare
Pot cauta in arhive.
Pot organiza arhivele.
Pot transpune recondiționa documente documentație veche.

1 răspuns:
| Brizbriz a răspuns:

"acum 6 ore | RxTx a răspuns (pentru trophin):
In România este ilegal sa iei bani fară sa dai 60% din ei la stat.
Teebuie sa iți faci PFA SRL asa ca este ilegal sa fii FreeLancer"

unu' si mai imbecil decat trophin, incredibil ce basini mentale vorbesc astia intre ei

SA MORI TU?!?
in Romania se fac bani din videochat de cand ma stiu
si stiu oameni care traiesc NUMAI din freelancing

si 60% la stat... CA CE CHESTIE?!?!?!?
de unde in pana mea ai scos-o?!?
astia, cu chiu si vai, in sfarsit vor sa puna 40% pentru castigurile din jocurile de noroc, iar tu BASESTI 60% din bani munciti?!?
esti DUS RAU, "DRAGA"