| Dyalema a întrebat:

Bună seara! Mai am 1 an și termin concediul pentru bebe. Mă gândesc să fac ceva cu viața mea în acest timp, să nu mă mai întorc la fostul loc de muncă (stresant, prost plătit și cu ore suplimentare). Aș vrea să fac un curs dar nu știu ce anume se mai caută pe piață. Sau o mică afacere? Cu ce anume? Recomandări și idei ar fi binevenite!

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Iti recomand sa inveti programare. Ai timp intr-un an.

| Dyalema explică (pentru GdX):

Da... Nu ar fi ceva rău! Dar la ce meserii ar ajuta?

| GdX a răspuns (pentru Dyalema):

Te faci programator. Sunt atatea limbaje de programare pe piata si se cauta oameni foarte multi. Iti alegi un limbaj din C++, C#, Java, Java Script, Python, Ruby, Aurelia, JADE, PHP etc...

| romeo78 a răspuns:

În primul rând vă interesați dacă este obligatoriu să vă întoarceți din concediul maternal la fostul loc de muncă. Apoi căutați, la forțele de muncă, la afișier, ce se caută. Apoi, găsiți o firmă care are aprobare, pentru calificarea în ce domeniu doriți. Iar, a vă apuca cu un copil mic de o afacere e sinucidere curată. Mai degrabă mai așteptați până la viitoarele alegeri, căci la noi cu fiecare modificare de regim se schimbă și legile. Plus, dacă vă gândiți la o anumită afacere, încercați să lucrați în acel domeniu o perioadă, pentru a căpăta experiență! Succes!

| 1Marinn1111 a răspuns:

Cursurile cele mai căutate sunt clar cele de make up, unghiuțe, coafura ( Asta dacă ai si înclinați si iti place ), in ceea ce priveste afacerea e mai greu, Dar o idee bună ar fi o florărie, Nu stiu sau ceva nou depinde si zona unde stai.