| baftorevineinfogortza a întrebat:

Buna seara :* nu va spuarati, daca sunteti suficient de amabili sa-mi raspundesti si mie la o intrebare care stiuc a suna cam aiurea dar, chiar am nevoie de un raspuns. am sa incep deci. AM cca 500 de prieteni care toti spun : "esti prost daca nu te duci la tatru". credeti ca daca m-as duce ar fi bine? si cand zic daca ar fi bine ma refer la daca as castiga bani frumosi. DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| ScattaRullz a răspuns:

Majoritatea celor care sunt actori de teatru fac chestia asta din placere...se pot scoate si bani frumosi, dar asta daca esti priceput sau ai legaturi care sa iti deschida cateva,, usi'' spre un job in actorism mai bine platit (nu mai zic de faptul ca necesita si talent)

| IonutDX a răspuns:

Pentru actorie sau in general arta, nu te gandesti la bani. Singura sansa pentru a obtine bani ar fi sa fii "actor" in clipluri publicitare, ceva mai ar fi sa te numeri in distributia mai multor filme romanesti de succes si ulterior sa ajungi in distributia unor filme din vest/sua etc.

Parerea mea e ca nu te duci la actorie cu gandul ca vei obtine venituri mari, cu o asemenea gandire mai bine te orientezi catre altceva pentru ca ai sanse foarte mari sa fii dezamagit.

Atunci cand esti actor si o sala intreaga se ridica si te aplauda minute in sir, asta e ceva ce nu poate fi cumparat!