| CelCuIntrebarea a întrebat:

(Precizez ca am nevoie de raspunsuri cat mai repede posibil).
Am o mica problema in legatura cu inscrierea la facultatea de Istorie din Bucuresti, si am sa va explic si in ce consta acesta problema.
Inscrierea presupune predarea unei scrisori de inteintie/ motivationala, iar din cate am inteles eu, aceasta trebuie sa fie de 2, maxim 3 pagini.
Insa problema, este reprezentata de faptul ca eu nu am participat in timpul liceului la nici o activitate extrascolara si nu am participat de asemenea nici la olimpiade atat in cadrul materiei istorie cat si in cadrul celorlate materii si nu prea stiu ce sa scriu despre mine in aceste 2 sau 3 pagini. Va rog mult, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi despre cum trebuie structurata aceasta scrisoare, sau daca este cineva pe site care a mai depus scrisoare de intentie la ademiterea la facultate, il rog mult sa-mi explice si mie cum a procedat in realizarea acestei scrisori.
Va multumesc!

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Cauta model pe google, sunt o gramada