| TNTStelutza a întrebat:

Buna Seara!

Problema mea consta in urmatoarele:
1. Sunt un elev mediocru, cu medi de 7, 8, 9, doresc sa fac o facultate, si datorita faptului ca am matusa in Anglia, as dori sa o fac acolo.
2. Situatia mea financiara este tot una mediocra, dar pentru facultate ai mei s-au gandit si la varianta unui imprumut bancar.
3. Ei sunt de acord cu orice profil la facultate, dar, tinand cont ca eu sunt la un colegiu tehnic in clasa a 11, si invat mai mult despre, domenii electrice, ar trebui sa continui cu asta, desi imi doresc mai mult criminalistica, considerandu-ma un om cu logica si intuitie!
4. Stiu engleza, foarte bine, si pot duce linistit o conversatie in aceasta limba.

Am inteles ca se poate da Examenul Cambridge in Cluj, si ca, acela ar fi primul pas pentru a ajunge la facultate dincolo.
Intrebarea mea este: Care sunt sansele sa ajung la o astfel de facultate, ce cerinte ar trebui sa mai indeplinesc, unde ar trebui sa ma adresez, si daca mai are cineva anumite opinii sau sugestii sunt bine venite! Dau funda :*

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| cherrybomb a răspuns:

Du-te la Politehnica -- nu platesti nimic daca ai facut liceul tehnic

| TNTStelutza explică:

Banuiesc ca la politehnica in Romania?

| TNTStelutza explică:

Eu vorbeam de strainatate...

| cherrybomb a răspuns (pentru TNTStelutza):

Parca ziceai ca nu ai bani

| TNTStelutza explică:

Ba, am zis anglia happy lasa-ma cu dintrastea, iti spun sigur ca am bani de anglia tongue