| RiciXR9 a întrebat:

Bună seara! Spuneți un motiv serios pentru a-mi schimba tura de la 8 ore, la 6 ore, pentru a înghiți galusca managerul. Trebuie sa ii spun un motiv neadevărat de ce vreau la 6 ore. Regret ca am acceptat 8 ore (full-time). Pentru a trece la 6 ore (part-time) trebuie sa-i dau un motiv. Mulțumesc și seara frumoasa.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu functioneaza minciuna, ca se poate renunat la tine imediat, daca are nevoie de om care sa stea in magazin 8 ore.
Spune-i adevarul - adevarat!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti sa minti fara sa ai dovezi solide, de exemplu cineva ti a sugerat sa i spui ca faci facultate, poate seful vrea sa afle la ce facultate esti vrea sa vada acte de inscriere la facultate si daca minti te va da afara, trebuie sa spui adevarul deoarece minciuna are picioare scurte si tu nu ai cum sa dovedesti ca esti la facultate daca de exemplu ai terminat facultatea poti dovedii cu diploma, dar daca nu esti inscris la facultate cum dovedesti? La fel si in cazul unei boli, cum dovedesti ca suferi de o boala cronica cum ar fi diabetul, ca daca ai avea acte si diabet pe bune ai putea cere un job cu 6 ore, singura solutie care ti a mai ramas este demisia si cauta ti altceva de lucru cu 6 ore, dar de ce vrei cu 6 ore? La program de 6 ore salariul este mai mic decat la 8 ore. Esti fată sau băiat ce varsta ai si pe ce post lucrezi in prezent ce faci mai exact?

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce regreti ca ai acceptat full time? Si eu te incurajezi sa spui adevarul.

| blackann a răspuns:

Facultate ceva, cursuri de specializare.

| anonim3248 a răspuns:

În celelalte 2 ore cine lucrează în locul tău?

| anonim3248 a răspuns:

Vezi dacă poate băga pe altul 2 ore în locul tău.