| adyady96 a întrebat:

Buna seara, sunt elev in clasa a XI a si as vrea sa ma documentez cu niste job-uri de viitor. Am luat in calcul unele, dar as vrea sa aud si de la unii dintre voi, cunoscatorilor, alte slujbe care se vor dezvolta sau care inca se dezvolta. Sa nu fie legate de matematica, fizica, chimie, sociologie sau economie. Astept raspunsurile voastre. Dau funda :3. O seara buna!

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Poliţie, Jandarmerie, Armată, Criminalistică, Medicină ( e şi chimie, dar mai multă biologie ), Jurnalism. Chiar dacă momentan aceste meseri nu par atât de atrăgotoare, ele vor exista mereu. În plus, nu eşti nici muritor de foame.
Baftă!

| nustiumatematica a răspuns:

-Mecanica(de domeniul acesta)
-Geografie(ghid sau altceva)
-Istorie(la fel ca la geografie)
-Transporturi Feroviare
ps.mecanica e cautata caci din ea se fac piese pentru telefoane si alte lucruri
ce profil esti?
depinde de profil