| izabela2013 a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a, si nici acum in cel de-al 12-lea ceas nu stiu ce sa fac pe viitor. Ce ma-ți sfătui sa fac după liceu. Sa urmez o facultate cu taxa,o academie de poliție, o postliceala sau la munca in afara. Sunt nehotărâtă. Nu am pe nimeni sa ma îndrume si nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi afara!

| ABCD122 a răspuns:

Du-te afara sau fa academia de politie big grin

| Anca6991 a răspuns:

Ideal e sa faci o facultate ceva, nu stii cand iti va folosi, dar tu esti stapana pe viata si viitorul tau.

| Stefxn a răspuns:

Pai exista internet. Te poti uita oricand pe o lista de facultati disponibile sau pe una cu joburi. Eu ti-as sugera niste studii in afara si apoi munca acolo si vei iesi foarte bine indiferent ce urmezi.

| SatanicBear a răspuns:

Facultate in strainatate.
Si eu am fost la fel de nedumerit ca tine, m-am hotarat abia in al 12-lea ceas, si am ales bine. happy
Daca vrei te pot ajuta pe skype cu informatii/sfaturi.

| Dugalle a răspuns:

Off topic : Cand va aud pe toti cu " facultate in strainatate! " innebunesc. Si facultatile noastre sunt bune daca le alegi cu cap. Ce crezi ca iesi daca faci stiinte politice? Somer cu diploma pentru ca e nefolositoare dar daca faci automatica si calculatoare iesi ceva folositor.

On topic : ce vrei tu. Noi nu stim ce poti face tu, ce iti place, ce te-ar atrage ca nu ai fost destul de explicit.

Iti pot spune doar atat : nu te axa pe facultatile private ca ori sunt degeaba ori neacreditate. Cea de stat e mult mai buna.