| Aedilian a întrebat:

Buna seara TPU. Dupa o lunga perioada de gandire am ajuns la concluzia ca e mai bine sa ma consult cu cineva....Sunt in clasa a 8-a si in curand voi trebui sa aleg la ce liceu sa ma duc.Asta e usor dar nu stiu la ce profil. Nu ma pot hotari intre Mate`info si Stiinte ale Naturii. Mie imi place foarte mult Matematica si materiile logice dar in acelasti timp si Biologia si nu mai zic de Chimie. Ma puteti sfatui va rog.Chiar am nevoie de funditasad PS:meda mea in fiecare an a fost peste 9.50

4 răspunsuri:
| Aedilian explică:

Scz nu am vrut sa zic "fundita"...Ma gandeam la altceva. Vroiam sa zic AJUTOR

| Bodi98R a răspuns:

Depinde. Daca vrei pe bilingv, probabil engleza, la un liceu de top nu prea ai sanse la mate info cu media asta, poate daca trece de 9.75. Daca nu vrei la bilingva, ai mai multe sanse, si nu neaparat pe mate info, cu peste 9.50 intri mai oriunde, ma refer la licee mai bune. Acum depinde si de viitorul pe care tu t-il alegi. Daca vrei sa continui cu mate sau info, gen programatica si chetii de genu asta, du-te pe mate info. Dar daca vrei sa ajungi gen doctor sau medic, eu stiu, alege stiintele naturii. Asta e alegerea ta. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| msweety a răspuns:

Cu media 9.50 intrii oriunde vrei. Daca iti place mult chimia si biologia mergi la stiinte ale naturii, poti sa dai la medicina. Daca iti place matematica mergi pe profilul mate-info si dai la politehnica.Gandeste-te ce ti-ai dori sa devii pe viitor!
P.S:Vezi ce faci la examen

| Warhead a răspuns:

Chiar ai nevoie de fundiţă? rolling on the floor
Chestia asta mi-a făcut ziua.