| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Buna seara, TPU!
La comunicare si relatii publice in cadrul Universitatii, faci ceva pe viitor? Sau sociologie tot in cadrul Universitatii din Bucuresti? Sunt la filo, deci optiunile sunt mai restranse.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Cu rezultate foarte bune si cu mult noroc, poti face ceva in viitor si cu aceasta facultate.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru neutrino):

Multi m-au descurajat, dar ma tot gandesc la ambele variante. Daca esti bun ii ceea ce faci si iti doresti cu adevarat, reusesti, numai ca, la cate dezavantaje am primit, am zis ca nu fac nimic cu ele si n-are rost sa-mi bat capul. Multumesc frumos pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ai primit dezavantaje vis a vis de o cariera in PR? Cum asa? La urma urmei, e una dintre cele mai ''pe val'' domenii din Romania. Eu vad doar avantaje sincer. Lucrezi intr-un domeniu eminamente creativ, nu apuci sa te plictisesti si nici sa te plafonezi, cunosti o groaza de oameni faini si esti platit foarte foarte bine daca esti bun happy.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru TheAce):

Da.M-au descurajat multe persoane.Tocmai din cauza asta ma tem sa urmez facultatea asta. Mie, sincer, mi-ar placea, dar mi-e teama ca nu o sa am un loc de munca.
Aceeasi idee o am si eu. Multumesc frumos pentru sfaturi!