| 8590765980 a întrebat:

Buna seara TPU! Sunt militar incepator si as vrea sa stiu cum sa obtin gradul de Comisar? Ajutati-ma! Fundita!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand intrebarea ta nu este completa, respectiv nu spui ce fel de militar incepator esti.
In al doilea rand gradul de comisar nu exista in armata ci numai in politie.
In al treilea rand pentru a ajunge comisar este necesar sa termini Academia de Politie si apoi sa parcurgi toate gradele pana la comisar, pentru fiecare grad este necesara o anumita vechime.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai n-ai spus ce grad ai acum! Daca esti agent normal ca trebuie sa faci academia si apoi incet, incet pe baza calificativelor de serviciu vei avansa. Pari, insa, sa nu ai legatura cu politia daca pui asemenea intrebare aici. Era mai usor sa pui intrebarea unui coleg mai vechi sau, daca esti intr-o forma de invatamant militar, sa-ti intrebi superiorii.