| Suntbaiat123456789 a întrebat:

Buna seara TPU, vin cu o nouă intrebare, adică mai mult cer un sfat. Sunt la profil uman Științe sociale și aș vrea să dau la medicina la asistenti medicali generalisti după ce termin liceul. Intrebarea mea este: Pot face acest lucru în condițiile în care sunt la profil uman (bineinteles mă pregătesc la bio și chimie de pe acum)? Dau funda. Multumesc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, bineinteles ca poti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ti-ar fi fost un pic mai usor daca erai la profil real, dar da, se poate si in cazul tau atat timp cat ai ambitie si determinare.Iti doresc mult succes!

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, nu are nicio treaba profilul. Dacă stăpânești materiile pentru admitere e ok.