| elmeksadin a întrebat:

Buna seara, va rog am nevoie urgent de un răspuns. Mi.sa cerut pentru angajare extras de cont. Eu am ing.dar de ce a cerut extras de cont pentru angajare?

5 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

De obicei au nevoie de numarul de cont IBAN ca sa iti vireze salariul, care numar e scris pe extrasul de cont.
In mod normal ar trebui sa-l ceara direct, dar pentru ca oamenii in cele mai multe cazuri sunt imbecili sinistri incapabili sa recite 14 numere fara sa greseasca si in 98% din cazuri nu stiu ce e ala un IBAN (cred ca banii le intra "pe card") si daca l-au dat gresit pe urma guitza si fac scandal ca "mie sa-mi dati banii, ca am muncit, ati gresit voi, ce treaba am eu...", resursele umane sunt instruite de contabilitate sa ceara un extras de cont personal la angajare, ca sa nu existe discutii pe urma, asta e tot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa îți știe ibanul unde sa îți vireze salariu

| gabicoo a răspuns:

Ca să aibă unde să-ți vireze salariul.

| darrio2007 a răspuns:

Ca sa ti se vireze salariul in contul respectiv.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu dacă îți trebuie extras de cont pentru angajare. Vezi să nu fie o escrocherie.