| fordfocus96 a întrebat:

Buna Seara! Va rog frumos ajutati-ma cu niste informatii!
Sunt la Liceul Economic la profilul Alimentatie! Cand o sa termin liceul,la ce facultati pot da,si ce pot sa ies in viata, cu acea facultatebig grin! Va multumesc mult! Va dau si funda daca raspundetihappy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti da la orice facultate, in dunctie de ce vrei sa faci si de calitatile tale. Nu are mare importanta profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere in facultate.
Daca te gandesti la vreo facultate uita-te pe site-ul oficial si de acolo afli ce poti iesi.

| unul1 a răspuns:

Poti da la ce facultate vrei laughing! Te-ai putea duce la FSEGA la Economie Agroalimentara si a Mediului sau la Economia Comertului, Turismului si Serviciilor.

Si eu sunt la economic dar la contabilitate si ma gandesc sa am duc la marketing. Oricum eu vad agricultura de viitor si o sa se caute specialisti in asa ceva. In 2014 in mod normal orice cetatean din UE o sa poata sa ne cumpere terenuri. Asa ca o sa creasca interesul in domeniu.