| derEinzelgängerWolf a întrebat:

Voi ce parere aveti? Este pont sa ma angajez din timpul facultatii tinand cont ca eu studiez informatica si evident ca daca ar fi sa ma angajez as face-o in domeniul IT, cel mai probabil part-time sau in orice caz cu un program mai flexibil.Ideea e ca multi studenti activeaza pe piata muncii inca din anul 1, insa majoritatea persoanelor din familie imi spun ca cel mai bine e ca prima data sa termini facultatea si abia apoi sa te angajezi.

V-as ruga daca e posibil doar raspunsuri serioase, si m-as bucura enorm sa aud posibile experiente prin care ati trecut dumneavoastra. Multumes!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de serios vrei sa faci facultatea si ce cunostinte ai pentru angajare.

odata ce dai de bani la munca facultatea o sa treaca pe locul 3-4... si cine stie daca o mai duci la capat.

Din punctul meu de vedere nu e ok sa le amesteci. Nu faci nici facultatea cum trebuie, nu te concentrezi nici sa dai randament la munca.

| jagbetinte a răspuns:

Daca situatia financiara nu te obliga sa te angajezi din anul trei, si eu ti-as recomanda sa termini facultatea mai intai, acorzi mai mult timp studiului, si e mai bine.