| vclaudiu7 a întrebat:

Buna seara. Vreau sa intru in armata. Am auzit ca se baga optiunea de voluntar. Unde pot sa vorbesc si cu cine? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te poti interesa la un Centru Militar Zonal sau Judetean apropiat de tine. Uite lista: http://bit.ly/2zAX5GB
nu stiu daca s-a dat legea cu voluntarii dar poti merge SGP (Soldat-Gradat Profesionist), faci contractul pe primii 3 ani si daca nu-ti convine nu-l mai prelungesti.

5 răspunsuri:
| Archangells a răspuns:

Daca vrei disciplina, poti face voluntariat la o manastire ortodoxa. Pe langa disciplina fizica si mentala ai parte si de lupta spirituala cu patimile si demonii. Doamne ajuta!

| HelpingHands a răspuns:

Nu-ți recomand cu toată forfota asta cu Puțin și Ucraina, decât dacă vrei sa fii vârf de lance într-un eventual război!

| vclaudiu7 explică (pentru HelpingHands):

Eh inteleg. dar cred ca totul e de fatada, nu o sa fie niciun razboi

| MateiDavidRo a răspuns:

Deci daca vrei sa fii in armată, nu te fa sgp, crede mă. Mai degrabă faci un an la subofițeri și o sa duci o viață mult mai buna.

| vclaudiu7 explică (pentru MateiDavidRo):

Stiu, chestia este ca nu ma prea inteleg cu scoala in general si nu as avea cum sa ajung la Campina )). vreau in armata sa-mi perfectionez disciplina si sa vad cum este sa traiesti zilnic strict