| mihaela1697 a întrebat:

Bună.Sînt din Rep.Moldova. și nu prea știu liceele din Iasi. vreau sa intru la un liceu legat de medicina. pe google însă nu gasesc nici o informatie... ajutati-ma va rog... am media mai sus de 9, 3

Răspuns Câştigător
| tracicus a răspuns:

Ce cauti se numeste sectie bio-chimie sau stiinte orice liceu bun intr-o clasa de stiinte e perfecta pentru medicina

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.edu.ro, secțiunea licee.
Nu mai sunt licee sanitare.
Pa, pa.

| mihaela1697 explică (pentru Legiuitoarea):

Pai si atunci cum fac ....cineva mi-a zis ca mai este liceu de asa tip

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Site-ul care ți l-am dat este cel oficial al ministerului învățământului, iar liceu sanitar în prezent nu există, a fost înainte. Acum poți urma o postliceală snaitară ca asistent medical generalist, dar trebuie să ai liceul făcut înainte.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://adevarul.ro/......index.html
Te pup!

| tracicus a răspuns:

Liceele bune au admitere. dar in general cetatenii din rep. mold au locuri speciale (cel putin la facultate)

| mihaela1697 explică (pentru tracicus):

Si ce liceu as puea alege?

| mihaela1697 explică (pentru tracicus):

Multumesc. :*winking

| tracicus a răspuns (pentru mihaela1697):

Ce cauti se numeste sectie bio-chimie sau stiinte orice liceu bun intr-o clasa de stiinte e perfecta pentru medicina