Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Spre exemplu daca termin o specializare noua (specializare a carei vechime e de 2 ani) la o facultate din Ro. Diploma e acreditata? E recunoscuta in afara?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu diploma trebuie sa fie acreditata ci facultatea, altfel nu poate organiza examenele de licenta si nici acorda diploma.
O diploma obtinuta in Romania este recunoscuta in UE si in alte tari, cu care avem conventii de recunoastere reciproca a studiilor.