| blablablab a întrebat:

Buna, spuneti-mi si mie va rog *motive pentru a-ti schimba tura la munca*, exemplu.....eu si partenerul meu impartim aceeasi masina (si trebuie sa iau autobuzul, ala intarzie, iarna e frig si tot asa), exclus copii ca n-am si nu pot minti, clar...chestii de genul, vreau sa-mi schimb tura si nu prea imi vin idei waiting

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca te va afecta mai mult daca schimbi tura?
Fiindca nu va mai vedeti deloc, decat noaptea in pat si atunci unul este deja adormit...iar in timp, relatia se duce naibii, fiindca nu maia veti comunicare si nu mai petreceti timp impreuna.

| blablablab explică (pentru Violleta2022):

Ai inteles invers, eu vreau sa ma schimb pe tura CU EL, nu invers laughing multumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru blablablab):

In cazul asta este f simplu!
Spui la servici ca doresti sa schimbi tura ca sa fii cu partnerul tau, ca relatia sa functioenze si sa aveti un viitor impreuna.

| NunuNini a răspuns:

Motivezi conducerii exact acest lucru: Folosirea unei singure masini. Veniti impreuna, plecati impreuna.
Ma tem ca ceilalti au inteles exact invers. Sau eu?

| blablablab explică (pentru NunuNini):

Ai inteles bine tu, multumesc. big grin

| isemilia a răspuns:

Ca ai probleme financiare si ca te-ai angajat part-time in alta parte e cea mai buna varianta. Eventual poti spune si adevarul, ca nu ai posibilitatea de a ajunge si ca ar fi mai convenabil sa iti schimbi tura, ca sa nu risti sa intarzii etc.

| Hope1992 a răspuns:

Daca chiar iti doresti asta,desi o sa ajungi mai mult colega de apartament cu iubitul tau, poti sa invoci un motiv ca trebuie sa ai grija de o ruda, ca s-a imbolnavit, desi nu e prea frumos sa minti. Ceva mai putin grav ar fi sa spui ca ai probleme financiare si ti-ai mai luat un job. Nu suntem noi romani, nu putem sa ne punem mintea la contributie sa gasim o scuza buna? Frumos ar fi sa nu spunem lucruri grave cum ti-am zis eu prima data, dar tu stii peste ce praguri ale minciunii vrei sa treciwinking.

| margota a răspuns:

Programare la doctor, stomatolog, etc