| Elenaaa1111111128383848383838383838 a întrebat:

Buna, stie careva daca se da probe pentru a ajunge politist criminalist? Ma refer ca alea pe care le dau politistii

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mult mai multe teste si scoala decat da un simplu politist, fiindca ai nevoie de o Academie de Politie si totodata sa inveti legislatie samd.

| dullcat a răspuns:

Cauti pe siteul institutiei in cauza, la sectiunea admitere.Succes.

| MotoBlitz a răspuns:

Există încadrarea directă din sursă externă și atunci dai probele eliminatorii și testul din legislație și ieși ce vrei tu sau dai aceleași probe plus teste la română, engleză și istorie și intri la academie, stai 4 ani și ieși pe același salariu ca al aceluia încadrat direct, dar mult mai târziu