| brunetamea a întrebat:

stie cineva ce conditii trebuie indeplinite pentru a intra in armata? si ce examene se dau? multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.mapn.ro/recrutare/cariera.php gasesti ce te intereseaza. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa faci liceul militar, e nevoie de medii peste 8:50 in anii de studiu 5-8, trebuie sa te inscrii din timp( inca din cls a 8-a). Vei trece prin probe eliminatorii(test psihologic, sport), daca treci de ele, dupa examenul de capacitate vei da un alt test, la romana si matematica. Notele cele mai mari, reusesc. Bafta!