| RoxyyScumpik75 a întrebat:

Stie cineva cum se desfasoara rezidentiatul pentru o specializare din ramura chirurgiei in Germania?(ma refer la faptul daca ar fi diferit fata de un rezidentiat in Romania). Cat ar fi salariul pe aceasta durata? Dar dupa ce devin medic specialist? Pe mine m-ar interesa una din aceste patru specializari: chirurgie plastica, neurochirurgie, chirurgie cardio-toracica si obstetrica ginecologie! Fundahappybig grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
depinde de specialitatea in chirurgie
da, este diferit pentru ca trebuie sa cunosti limba germana, salariul este pana in 3000 de euro.
O zi buna.