| unknown_9951 a întrebat:

stie cineva cum se intra la facultatea de medicina? se dau doar examene sau conteaza si media de la bac/media 9-12? daca nu intru din primul an, pot aplica peste un an? este greu de intrat? multumesc.

2 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Depinde in ce oras dai... vezi ca majoritatea au site, cauta acolo. in general admiterea e de baza.

| herbalist a răspuns:

In general la medicina se intra pe baza mediei de la examenul de admitere dar conteaza si media de bac doar in proportie de 40% depinde de oras; se dau 100 de intrebari grila din manualul de biologie de a 11a; in general nu este greu de intrat dar daca te ai gandit si vrei sa dai iti sugerez sa iti iei mai repede cartea si sa te pui pe invatatwinking baftathumbs up