| Vasilica_Ionăşcuț_1999 a întrebat:

Buna, stiti cumva ce probe se dau la faculatea de kinetoterapie? Am inteles ca biologie clasa a XI a si romana si sportive. Dar la romana ce anume mai exact?

1 răspuns:
| Medstudent a răspuns:

In mod normal romana dau doar cei care sunt straini (sau trebuie sa prezinte un atestat). Cel mai bine ar fi sa intri pe site-ul facultatii al carei student vrei sa devii, la categoria admitere licenta si sa vezi in ce consta exact examenul de admitere. Asa afli informatia oficiala si corecta.