| iuliasss a întrebat:

Stiti cumva daca pot sa devin profesor de mate daca am terminat politehnica? Stiu ca trebuie sa fac un modul psihopedagogic, dar in rest?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poți, dar din câte știu numai la licee tehnologice și la școala generală, și nu numai de mate ci și alte materii pe care se bazează facultatea pe care ai făcut-o. Dar trebuie sa dai titularizare mi se pare, adică proba practica și teoretica.
Modulul acela trebuia sa îl fi făcut in facultate pentru ca atunci era gratis, acum trebuie sa îl platesti și durează și destul de mult.

| AlexAlex23 a răspuns:

Trebuie sa faci o facultate in acel domeniu plus master si sa urmezi in cadrul acestora cursurile de psihopedagogie. Apoi dai concurs la titularizarea scoasa de minister. Suplinitor... nu, asta temporar pana vine cineva specializat.
Salariul e mic, mai ales la inceput. - sursa softpedia