| TeodoraMadalina7 a întrebat:

Stiti daca ma pot transfera de la balneofiziokinetoterapie la medicina in anul 2? Constanta

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Programele de studiu nu-s nici macar similare deci nu vad cum.

Transferul ar implica programe de studiu similare unde se poate face o echivalare. In plus tu nici macar nu ai dat admitere de medicina.

| Sonia822 a răspuns:

Nu cred. Kinetoterapia nu seamana cu medicina nici pe departe. E o chestie care tine de suport, de recuperare. Nu trebuie sa stii multe pentru a fi kinetoterapeut. Inainte se facea la postliceala, nu era nevoie de facultate pentru asa ceva.