| anonim_4396 a întrebat:

Buna stiu c e prea tarziu si s-a dus vara asta dar vreau sa va intreb daca copii de 13 ani jumate [cat o sa am la vara] pot sa isi ia o slujba pe timp de vara de preferat in ploiesti daca stiti sugestii?

Răspuns Câştigător
| reebexIulian a răspuns:

Buna Byby!
Ceea ce poti face tu la varsta asta este impartitul fluturasilor... dar trebuie sa pari de incredere ca sa isi puna cineva baza in tine.
In orice caz, cel mai usor raman afacerile de reprezentant in domeniul vanzarilor de cosmetice (AVON, ORIFLAME, AMYWAY etc.)

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Legal nu au voie să angajeze, decât după 16 ani!

| Katakito a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti traiesti adolescenta si dupa aceea.eu am 18 ani si jumatate si nici acum nu gasesc nici macar 8 ore...