| 3udoareu a întrebat:

sunt a 12a si vreau sa fac facultatea de Drept La universitatea din Bucuresti.Intrebarea mea este : Se dau examene in alte limbi( engleza, franceza) se preda ceva in alta limba( gen: bilingv pentru liceu) sau se invata ceva in alta limba decat lb romana?

2 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Examenul de admitere se da din limba romana. Nu. Inveti despre sistemul de drept din tara noastra. sunt multi termeni pe care trebuie sa i cunosti si nu e atat de usor. Davada ca sunt multi care au terminat aceasta facultate degeaba, fara sa ajunga ce isi doreau ei. Stii cat de greu se intra in barou? Sau la inm? Sunt mii de candidati pe foarte putine locuri, iar altii incerca si de 4.5 ori sa intre si nu reusesc. Invata

| 3udoareu explică (pentru unprietenaproape):

Stiu despre admitere. intrebarea mea era: daca se dau examene in engleza. mama a facut tot drept la fara frecventa si dadea si examen in engleza. asta spuneamwinking