| mglfuydyuo a întrebat:

Buna! Sunt absolventa a clasei a 12-a anul acesta si as vrea sa urmez una dintre aceste 2 facultati din cadrul upg Ploiesti :
-ingineria mediului
-geologia resurselor petroliere
doresc niste pareri despre aceste 2 facultati, care dintre ele este mai de viitor si care imi va asigura stabilitate financiara, fara hate va rog!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

" care dintre ele este mai de viitor si care imi va asigura stabilitate financiara"

nu știu dacă ai observat: In Ro, de vreo 30 de ani există o societate capitalistă care reglează automat chestiile astea prin cerere și ofertă.

Și cum ambele au o cerere scăzută, aș zice că niciuna din cele două n-o să-ți confere starea invocată de tine