| AnonimaA72 a întrebat:

Sunt acei oameni care dubleaza in romana un film sau un desen. Mi-as dori si eu sa fac acest lucru. Dar am cateva nelamuriri in asta: Cum as putea sa fac acest lucru si unde ar trebui sa merg? Sunt niste criterii stricte? Primesti bani? Am 14 ani. Ma gandeam ca poate as putea dubla un desen ceva. As dori cat mai multe detalii, va rog. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ripley a răspuns:

Iti recomand sa incepi cu anime-uri. Exista diferite site-uri de anime-uri in limba romana, intrii pe ele, de obicei au chat-uri, le spui ca vrei sa faci parte din echipa care traduce. N-o sa-ti aduca bani dar o sa capeti experienta pentru inceput. Ca sa traduci pe bani, trebuie sa ajungi sa ai atestate in cunoasterea limbilor straine etc.Mai ai pana acolo. Dar asta ar fi un inceput bun in care sa capeti experienta si sa incepi sa inveti o limbi straine.