| Cristea_Andree_1996 a întrebat:

Sunt Andrea o fata de 19 ani. 1. As dori sa stiu in ce meserie se castiga cel mai bine in Romania?
2. Si cum se ajunge sa lucrezi?
- Eu imi doresc sa dau la ima sa ajung sa lucrez ca prezentatoare tv sau propria emisiune.
3. Cum ajung acolo si cat se castiga?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. cele mai bine platite meserii sunt in domeniu IT si cel economic

2. facand o facultate de profil si dandu ti silinta si interesul

3. ima e doar o mare vrajeala. La cum arata acum emisiunile de la TV singura sansa e sa ai emisiunea ta e te culci cu producatorul

| IustinDiac a răspuns:

Cele mai bine plătite meserii nu sunt trecute în nomenclator și sunt uzual ilegale. Cei mai avuți oameni au furat, excrocat, traficat, etc. Totuși chiar dacă au bani nu sunt mai fericiți ca ceilalți.