| NoOne18 a întrebat:

Buna, sunt anul 2 de facultate la kinetoterapie, facultatea de sport.Pana acum nu am facut practica din cauza pandemiei, nici macar nu am vazut vreun pacient viu/mort.Si cred ca nu facem nici in anul 3.Profesorii nu vor sa ne ia la ei la cabinete din acelasi motiv. Cunoasteti scoli sau cursuri unde as putea invata practica? Sper sa imi raspunda persoane care sunt in domeniu.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu sunt în domeniu, dar din păcate, doctorii nu mai vor la ei la cabinete să intre persoane străine, în afară de pacienții programați.
Nu ați avea altă soluție decât o clinică de stat sau privată și să discutați deschis despre problema dumneavoastră.
Normal, legal, trebuie să faceți practică, dar în realitate, din diverse motive, nu faceți practică, ceea ce este grav.