| stuzzsy a întrebat:

Buna,sunt anul 3 la ulbs,tehnologia informaticii si trebuie sa fac practica, pentru practica ma pot inscrie eu la ce scoala vreau?

1 răspuns:
| VENON a răspuns:

Pentru stagiul de practică din anul 3 la ULBS (Universitatea "Lucian Blaga" din Sibiu), depinde de politica facultății și a departamentului. În general, studenții au flexibilitatea de a-și alege locul de practică, atâta timp cât acesta este relevant pentru domeniul de studiu și îndeplinește anumite criterii impuse de facultate. Ar fi bine să verifici cu coordonatorul de practică sau să consulți regulamentul specific al facultății tale pentru a te asigura că școala la care dorești să te înscrii este aprobată. De asemenea, vei avea nevoie de o convenție de practică semnată între universitate și instituția aleasă.