| F1or1n a întrebat:

Buna, sunt cineva care au terminat facultatea de electronica si mai concret specialitatea de telecomunicații?
Am analizat azi piata de joburi si m-a infiorat, ca nu exista nici un job pentru ceea ce fac eu la facultate. Soft developer? Nu am facut nimic din soft la facultate in afara de 3 4 exercitii banale in c si alea in anul 1.
Care ati terminat aceasta facultate, unde si cum v-ați angajat?
Este nevoie sa fac si cursuri suplimentare? Daca da, la ce mai fac o facultate?

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

U're doomed
invata IT (Linux) si cu diploma ta te angajezi usor tongue

| F1or1n explică (pentru Zuzu1991):

Pe scrut, facultate doar pentru hartie? In rest trebuie cursuri pe langa, asa inteleg?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru F1or1n):

Exact, nu prea exista facultate, doar ajutatatoare
si ca sa iti dau un exemplu, in UPB sunt profesori de programare, care nu stiu minim de, decenta in administrarea unui calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomand sa cauti un job la Vodafone sau ceva de genu. Digi sunt si aia buni. Stai calm ca toti ies cam la fel, si aia de la AC au doar teorie in cap dar nu stiu sa faca nimic practic in niciun limbaj, nici macar un amarat de site web