| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si inca nu stiu ce o sa fac mai departe,dupa liceu. Sunt profil mate-info,insa nu sunt pasionata de aceste materii. Ma tot gandesc la viitor, insa nu vad niciun drum potrivit pentru mine! Mi-as dori sa am o meserie "lejera", adica sa nu lucrez 10 ore pe zi cu un salariu de 800 de ron. De asemenea,mi-ar placea ca prin intermediul job-ului sa calatoresc in mai multe tari (asta e visul meu). Imi doresc atat de mult sa imi placa ceea ce fac si sa castig bani frumosi.Aa. cand ma gandesc la viitor,ma vad imbracata in costum,eventul cu o servieta in mana. Ha ha.Cred ca asta e jobul perfect,dar nu cred ca exista asa ceva. Cunoasteti vreun job care indeplineste aceste "conditii" ?

12 răspunsuri:
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Avocata
designer

sau te poti face precum carmen harra ia timp sa exersezi!laughing

| anonim_4396 explică (pentru AliceAliceAliceAlice28):

M-ai facut sa rad laughing Designer.da. buna idee.dar de unde sa iau talent? Avocata? Am o verisoara avocata si nu a primit salariul de 3 luni. asa ca... Alte idei?batting eyelashes

| BiuL a răspuns:

Ghid turistic. Calatoresti mult dar daca vrei sa fii in costum si sa porti servieta incearca meserii mai "bussiness" gen avocat, profesor (universitar), manager,
Dar o meserie ar trebui sa ti-o alegi si in functie de ce iti place si la ce te pricepi.

| 000Diddy000 a răspuns:

Arhitecta (atata timp cat esti la mate-info macar sa nu fi facut liceul pe profilul asta degeabalaughing)

| anonim_4396 explică (pentru 000Diddy000):

Sincer,si eu m-am gandit la arhitectura. Dar cam am nevoie de talent acolo si nu cred ca il detin. laughing Stii cumva cam cat se castiga? Banuiesc ca destul de bine happy

| 000Diddy000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat talent... ma rog ar fi si asta un punct de pornire, dar trebuie sa ai foarte multa imaginatie si de salariu nu prea stiu ca sa-ti zic acum... cauta pe net sigur gasesti dar se castiga chiar foarte binebig grin

| MuscaNeagra a răspuns:

...sau ghid turistic. cosmeticiana. coafeza. receptionera. sau uite ce musca am ajuns eu. laughing

| anonim_4396 explică (pentru MuscaNeagra):

Mda.asa e.ca si musca, presupun ca tu calatoresti destul de mult laughing. Cosmeticiana,coafeza, receptionera, crezi ca or sa-mi ajunga banii pentru calatorii? laughing eu ma refer la un job prin care sa fiu "nevoita" sa ma duc in anumite tari.Bine,cum am zis, nu stiu daca exista asa ceva.big grin

| MuscaNeagra a răspuns:

Eu zbor si bazai mult. ^^ cat despre job-ul tau, n-am alta idee. laughing

| MuscaNeagra a răspuns:

Gata, m-am gandit la un raspuns bun pentru tine: exploratoare. laughing

| anonim_4396 explică (pentru MuscaNeagra):

Ooo da! Bun! Exact ce imi trebuie! Mersi! laughing

| MuscaNeagra a răspuns:

Cu placere. laughing cand mi-a venit asta in minte mi-era frica sa nu trazneasca aceeasi idee si pe alticineva si sa o scrie inaintea mea.