| andradda7765 a întrebat:

Bună! Sunt clasa a 11 a și mă gândeam să dau la o facultate de biologie, de preferat la Babeș-Bolyai.
Credeți ca merită? Mă gândeam ca poate pot lucra într un laborator după, dar mama îmi spune ca salariul nu este prea atractiv.
Sincer asta e singura meserie care chiar mă atrage și mi se pare interesantă.
Sau Ar fi o idee bună să merg după facultate în altă țară? O să fiu plătită mai bine?
Chiar am nevoie de ajutor, trebuie să iau o decizie serioase curând.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

+ La UBB merită să faci oricare facultate nu doar biologie. Este universitatea cea mai bine cotată și cea mai prestigioasă din România. Dotările sunt la cel mai înalt nivel iar diploma bine cotată peste tot.
- Viața în Cluj este al naibii de scumpă. Va fi un efort deosebit de greu pentru familia ta.

Merită să studiezi la UBB.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce intrebarea este aia "Credeți ca merită?"
ce logica are intrebarea ta?
Cum am putea sti noi daca merita pentru tine, in situatia in care habar nu avem cine esti, cat de ambitioasa la invatat esti ori cat de capabila sa realizezi ceva esti?

Deciziile importante din viata ta trebuie sa le iei singura, fiindca singura vei avea acea cariera si vei muncii 40 de ani ca sa realizezi ceva.