| avocuddle08 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 12-a acum si aproape termin. As fi vrut sa ma înscriu la UB biochimie insa mi s-a tot spus ca nu imi oferă foarte multe oportunități de viitor sau un job bine plătit, pe langa acest lucru, mai sunt si greu de gasit joburile. Clar iau in considerare un master, in tara sau in străinătate prin Erasmus, nu ar fi problema. As avea ca rezerva sa devin profesoara de biologie la gimnaziu sau liceu insa as vrea sa profesez in cercetare. Multumesc mult!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să lucrezi în cercetare, trebuie să excelezi la cursuri, să dorești asta și să faci cerere când vezi concursuri de angajare anunțate.