| Rasscalzz a întrebat:

Buna, sunt clasa a 8-a si vreau sa urmez un profil auto sau o scoala care sa ma poata invata cum sa repar, schimb sau montez pe un vehicul auto, dar as vrea sa si invat sa schimb timpii la un motor sau alte activitati are au legatura cu electronica, tehnologia unui vehicul. Imi puteti da niste sfaturi sa stiu pe ce profil sa ma duc?

2 răspunsuri:
| Xeriana310 a răspuns:

Depinde acum de notele pe care le vei obtine, însă dacă vrei pe această specializare ar trebui să te duci la un liceu profesional(tehnologic)

| Rasscalzz explică (pentru Xeriana310):

Pot sa abtin si note pana la media aprox 8 doar ca nu stiu pe ce profil sa urmez asa cum am spus vreau sa urmez un loc de munca unde sa am in mare parte activitati legate de tecnologie dar sa aiba o nisa cu Autovehiculele