| Andram207 a întrebat:

Sunt clasa a 9 a pe filologie si vreau sa ma mut in semestrul doi in alt liceu tot pe filologie.Eu am avut media de admitere 9, 32.Liceul la care vreau sa ma mut a avut ultima medie de admitere 9, 30.Problema e ca eu semestrul asta fac spaniola in loc de franceza(in clasele 5-8 am facut franceza), iar in liceul la care vreau sa ma mut se face franceza. Trebuie sa dau competenta la franceza sau nu? Si daca ma mut in semestrul doi intru cu media de admitere?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Buna

Nu ti se cere neaparat..Ai dreptul sa te muti in semestrul II.
Ia legatura cu cei de la scoala la care vrei sa te muti pentru informatii.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nu te muți in timpul anului ci doar in mod EXCEPȚIONAL. Așa că la anul, dai diferență din limba nestudiată, NU "competenta"