| Sebhp11 a întrebat:

Buna! Sunt clasa a 9 a si as vrea sa ma mut anul viitor de la germana la franceza. Mentionez ca am facut germana in generala. Stie cineva ce nivel se da la diferente?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ramai la aceeasi scoala, depinde de profesorul sau profesoara de germana! Daca profesoara este mai exigenta incearca sa inveti sa faci un eseu scurt sau conjugarea verbelor bine!

| Dragobeta a răspuns:

Pentru clasa a 9-a, nivel de avansati. Din a 9-a deja se face litaratura.