| GoodDay99 a întrebat:

sunt clasa a 9a pe profil de stiinte ale naturii la un liceu foarte nasol si mi se pare foarte greu. Eu niciodata nu am inteles chimia si asta e materia de baza la acest profil. Si din semestrul 2 vreau sa ma transfer si nu stiu pe ce profil. Ce profil vi se pare mai usurel? Undeva unde sa invat putin si usor. Va rog ajutati-ma vreau sa scap de acest profil si mai ales de liceu unde am ajuns "din greseala" sa spunem asa. Optiunea a fost pusa la plesneala si am pus-o printre ultimele. Am avut media 8.27 si la liceul asta se intra cu 6 deci va dati seama ca e plin de retardati, pitipoance si cocalari nici nu poti sa iesi din clasa de frica. Asa ca va rog din nou sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Du-te la stiinte sociale sau la filologie, poate acestea te vor ajuta: http://cnprsv.ro/? page_id=28#ss
http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/filologie.htm
Funda?

| fabi123 a răspuns:

Mecanic auto, electrician(energetician), electrician auto, electro mecanic, chesti pe profil dinasta mai "muncitoresc" dac se poate spune asa.