| Andreea_Denisa_Ciocirlan_1984 a întrebat:

Bună! Sunt clasa a XII-a și doresc să dau la politehnică pe inginerie mecanică, însă în același timp mi-a venit ideea să merg la balneofiziokinetoterapie. Cea mai ușoară variantă de admitere este la Constanța, la cea din București intrând tot manualul. Examenul constă în doar 50 de grile din materia de biologie clasa a XI-a si doar anumite capitole.
Am timp dacă mă apuc acum de învățat?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca te pricepi BINE la matematica, e destul de pacat sa nu dai la inginerie.
O fi facultatea mai grea, insa si perspectivele sunt altele, indiferent ca vorbim despre Romania sau... unde te bate vantul.

Daca insa nu ai avut note la matematica mai mari de 8.50 pe parcursul liceului, s-ar putea ca varianta a doua sa fie mai sigura.
Colegii mei care au dat BAC-ul din biologie s-au apucat de invatat la inceputul anului, si atunci dadeau din tot manualul, nu era ca acum.
Daca te pui constiincios pe invatat, in 5 luni nici nu ai ce face.
De fapt ai ce face, ca mai sunt celelalte materii. happy

| Andreea_Denisa_Ciocirlan_1984 explică (pentru NLS):

Mulțumesc mult de răspuns! M-a ajutat enorm! Mă pricep destul de bine la matematică, am avut note mari, și am fost si la concursuri de fizică unde am luat rezultate bune. Apreciez încurajarea și răspunsul!

4 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Timp suficient. Daca iti place atunci DA cu toata taria.