| diana11110 a întrebat:

Sunt clasa a11a si nu stiu catre ce facutatea sa ma orientez(precizez ca sunt la stiinte sociale).Ce parere aveti de facultatea de comunicare si relatii publice?( mie una mi se pare acceptabila)Daca este cineva care a urmat aceasta facutatea sau imi poate da mai multe informatii v-as fi recunoscatoare.Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Da, urmez o astfel de facultate şi am terminat tot Ştiinţe Sociale. Pe lângă materiile specifice profilului, am avut surpriza plăcută să aprofundez şi câteva materii care mi-au fost dragi în timpul liceului şi anume: sociologia, economia, filosofia, istoria. E foarte important ca facultatea pe care o faci să te ajute să îţi formezi şi o cultură generală solidă, pe lângă definirea competenţelor profesionale. Sunt mulţumită că facultatea mea îndeplineşte ambele condiţii, aşa că ţi-o recomand cu drag. Mult succes.

2 răspunsuri:
| MrsLaLaLa a răspuns:

Draga Diana, si eu tot profil de stiinte sociale sunt iar carierele pe care le pot urma(si pe care poti si tu de asemenea ) sunt : politista, doctorita, avocata, stiuardeza... si multe altele care implica engleza sau romana. Cat despre facultatea de comunicare si relatii publice este o alegere foarte buna, mai ales daca le ai bine cu comunicarea. Oricum eu iti urez bafta! :*

| Nicoleta a răspuns:

E o alegere relativ buna. Poti lucra in domenii ca resurse umane, marketing, consiliere. Insa, ca un sfat de la cineva care a terminat tot stiinte sociale, ai putea sa te descurci si in alte domenii pentru ca ceea ce se face in liceu e uneori irelevant iar la facultate in general se incepe de la 0. Desigur, nu poti da la informatica, mate, fizica si domenii de genul, insa nu te speria daca afli ca la facultatea pe care o vrei vei avea si discipline reale.