| airaMgatsby a întrebat:

Sunt din Bucuresti si imi place foarte mult sa citesc despre crime.(Stiu ca suna ciudat pentru unii)... Vreau sa stiu ce facultate sa urmez ca sa pot lucra intr-un laborator de criminalistica sau ceva in domeniul acesta big grin
Am facut un an de drept, deci aceasta facultate iese din discutie

2 răspunsuri:
| YulyanAlex a răspuns:

Ai putea încerca sa dai la Academia de politie din Bucuresti, dupa primul an de studiu in functie de medie poti opta pentru ramura criminalistica,rutiera sa financiara.Dar va trebui sa te pregatesti la romana(gramatica), istorie(istoria romanilor), limba străina engleza, franceza spaniola, germana(gramatica).
Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

Răspuns utilizator avertizat