| Ramo137 a întrebat:

sunt din Bucuresti si nu mai am timp asa ca varooooog sa imi raspundeti repede.
vreau sa dau la acest liceu, nicolae tonitza, si vreau sa stiu ce fac, cum fac, ce probe trebuie sa dau? cu ce medie se intra? eu am talent asa de la mine, nu mostenesc de la nmeni si nici nu am facut meditatii, stiu doar sa desenez in creion nu in acuarele. multumesc mult de tot. dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Dandelion7 a răspuns:

Dai pentru a-IX-a? Nicolae Tonitza e cel mai bun liceu de arte plastice din Bucuresti. Examenul de admitere consta intr-o proba in care trebuie sa deseneziniste obiecte si sale hasurezi cu umbra si lumina, a doua e de pictura (compozitie dinamica), sau modelaj din lut (eu a trebuit sa le dau pe amandoua).