| alexia0809 a întrebat:

Buna! Sunt foarte confuza, sunt clasa a 8 a (trec) și vreau sa ma duc la liceu de muzica și sa devin cântăreața (îmi e destul de ușor pentru ca am in familie un producător) dar nu sunt sigura dacă asta este ce vreau sa fac… O alta pasiune mai este makeup-ul dar cu machiajul ce vei face la batrânețe? Adica cât poți sa stai (ca și vârsta)in industria asta? Și in România… însă îmi place mult viața grecilor, sunt foarte comozi și simpli dar ideea e ca eu am posibilitatea sa duc o viața mai cu bani dar nu știu dacă mi-ar placea sa am bani, cred ca mi-ar place oarecum sa fiu destul de mediocra. Mai este cineva care este in situația asta sau care se simte asa? Plz help me dar nu dați cu hate va rog

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te ajuta pe tine cu nimic o ruda producatoare de muzica, ca nu va canta in locul tau niciodata, daca tu nu ai voce si ureche muzicala.
Mergi sa fii testata de un profesor de canto si acela iti poate spune clar, daca ai sanse sa ajungi la un liceu de muzica sau nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici cu muzica nu vei face nimic daca nu ai voce, si nu ai pile sa intrii in tr o formatie sa te lansezi sa apari la tv sa te faci cunoscută asa unde cînti sub duș? Nu intereseaza pe nimeni, iar cu make up la fel trebuie sa fi foarte bună pe meserie sa te recomande clientele sa ai clientii tai care te cauta la nunti botezuri, iti place viata grecilor? Ai fost in Grecia cunosti cultura lor? Sau ce iti place la ei? Mai intîi termina scoala fa liceul si ai tu timp 4 ani sa te tot gîndesti ce vrei sa te faci make up artist sau cîntareata solistă de muzica usoara, cu siguranta la liceu vei vrea altceva sa faci, sau cauta un liceu de muzică sa fi pe profil faci si o facultate trebuie sa faci canto si sa inveti la un instrument, pian vioară sau chitară altfel nu vei avea ce sa cauti in domeniul muzical ai nevoie de conservator facultatea de muzică

| sammie a răspuns:

1. Trebuie sa ai si voce.
2. Trebuie sa stii sa machiezi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai important este sa ai curajul sa faci ceea ce te face fericita. Mai bine sa ai un job care iti place, deacaât unul bine platit dar care nu iti aduce nici o satiafactie sufleteasca. Totusi esti foarte mica, si nu cred ca esti in masura sa iei niste decizii pe termen lung. Acum iti doresti ceva, peste 10 ani altceva si peste alti 10, altceva. Este greu! In industria muzicala romaneasca, si nu numai, talentul nu conteaza atat de mult, este mai important aspectul fizic daca esti femeie. Eu daca stau sa ma gandesc cunosc o singura artista care nu a avut nevoie de fizic, si aici ma refer la adelle. De la noi, din generatia asta, nu prea exista. Inna, mira, delia, irina rimes, toate dar absolut toate, sunt femei frumoase. Eu nu le contest calitatile vocale, dar fara un aapect fizic frumos, nu prea te poti descuraca in industrie. Sau cel putin in industria mainstream, de unde vin banii. Bafta si sper sa faci alegerea corecta.

| alexia0809 explică (pentru anonim_4396):

Da, sunt fata și sunt și frumoasa și ma bazez și pe chestia asta dar totuși nu știu dacă mi ar place atât de mult. Știu ca sunt mică dar liceul este important și totuși trebuie sa iau o decizie